Zastosowanie HDS

Zastosowanie HDS

HDS, czyli hydrauliczny dźwig samochodowy budzi coraz większe zainteresowanie w branży transportowej. Zresztą nie bez powodu. Auta ciężarowe wyposażone we wspomniane udogodnienie mają wiele różnych zalet i znajdują szerokie zastosowanie. Do czego służą? Jak dobrze wykorzystać drzemiący w nich potencjał? Odpowiedzi na przywołane pytania znajdziesz w niniejszym artykule. Miłej lektury. 

Hydrauliczny dźwig samochodowy i jego zalety

Hydrauliczny dźwig samochodowy jest dość powszechnie używany nie tylko w przemyśle transportowym, ale również budowlanym. Samochody z HDS mogą przewozić bardzo duże, ponadgabarytowe ładunki o masie oscylującej w granicach kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu ton. Mowa tu przede wszystkim o takich sprzętach jak na przykład maszyny lub materiały budowlane, a także kontenery. 

Zastosowanie samochodów z HDS nie tylko umożliwia transport wspomnianych towarów, ale także pozwala znacznie ograniczyć związane z nim koszty. Nie trzeba wynajmować kilku oddzielnych pojazdów czy inwestować w dodatkowy osprzęt i zabezpieczenia. Wystarczy jedna ciężarówka. Co więcej, za pośrednictwem hydraulicznego dźwigu samochodowego można zarówno załadować potrzebne sprzęty, jak i dokonać rozładunku. Wszystko bez konieczności wydawania pieniędzy na zewnętrzne akcesoria. 

Hydrauliczny dźwig samochodowy – coś więcej niż transport

Po hydrauliczny dźwig samochodowy chętnie sięgają – poza przedstawicielami branży transportowej – także ekipy remontowe i pracownicy przedsiębiorstw budowlanych. Dlaczego? Powodów z całą pewnością nie brakuje. HDS służy bardzo często do podnoszenia towarów na duże wysokości, na przykład elementów konstrukcyjnych dachu czy elewacji. Zastosowanie wspomnianych rozwiązań zwiększa bezpieczeństwo na placu budowy i minimalizuje ryzyko różnych nieszczęśliwych wypadków,

Hydrauliczne dźwigi samochodowe są często stosowane w przemyśle reklamowym i marketingu. Ułatwiają montowanie banerów, neonów oraz plakatów promocyjnych. Ich walory doceniają również leśnicy. Ciężarówki wzbogacone o system HDS służą między innymi do usuwania rozmaitych szkód, na przykład powalonych drzew. Dzięki nim można również przetransportować zamierzone wycinki drzew. 

Podsumowanie

Hydrauliczne dźwigi samochodowe to uniwersalny, wszechstronny sprzęt. Drzemiący w nim potencjał coraz częściej bywa wykorzystywany w różnego rodzaju branżach, między innymi transportowej, budowlanej, drzewnej, leśnej czy marketingowej. 

Leave a Comment

Your email address will not be published.