Worki Big Bag – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Worki Big Bag – wszystko co powinieneś o nich wiedzieć

Przechowywanie i transportowanie towaru czy wywóz odpadów wymagają odpowiedniego pojemnika. Niedrogim, ale praktycznym rozwiązaniem są tutaj worki Big Bag. Czym są worki Big Bag i jakie mają zalety? Zachęcamy do lektury!

Worek Big Bag – co to takiego?

Worek Big Bag to elastyczny pojemnik wykonany z tworzywa sztucznego, najczęściej z tkaniny polipropylenowej, przypominającej brezent. Podobny materiał, choć dużo cieńszy, jest wykorzystywany przy produkcji wzmocnionych toreb na zakupy. Worki Big Bag są szyte w formie sześcianu ze wzmocnionymi uchwytami.

Można w nich składować praktycznie wszystko od wielkogabarytowych odpadów budowlanych po drobny pył. Worki te znajdują szerokie zastosowanie. Można w nich magazynować lub transportować wszelkie towary i odpady. Są popularnymi zamiennikami metalowych i plastikowych kontenerów.

Worki Big Bag – rodzaje

W zależności od zapotrzebowania, materiał z którego worki Big Bag zostały uszyte, może być powlekany lub nie. Worki powlekane nie przepuszczają pyłu i wilgoci. Worki niepowlekane przepuszczają powietrze i płyny.

Worki Big Bag różnią się rozmiarami. Najpopularniejszy wymiar podstawy worka to 90 x 90 cm, zaś wysokość od 90 do 200 cm. Z uwagi na tworzywo, z jakiego worki są wykonane, łatwo jest wdrożyć produkcję worków o dowolnych wymiarach na życzenie odbiorcy, dlatego dostępne są różne wzory.

Istotną właściwością worków Big Bag jest ich wytrzymałość. Na rynku najczęściej spotykane są worki o wytrzymałości:

  • do 500 kg
  • do 1000 kg
  • do 1500 kg.

Worki Big Bag mogą być jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Nierzadko można trafić na używane worki, które są tańsze od nowych, ale nie tracą na funkcjonalności.

Worki Big Bag – zalety

Największą zaletą worków Big Bag jest ich wszechstronność. Mogą służyć jako pojemniki praktycznie na wszystko. Mają szerokie zastosowanie w przemyśle, rolnictwie i przetwórstwie oraz w gospodarce odpadami. Dzięki elastycznej strukturze, łatwiej w nich umieścić przedmioty o nieregularnym kształcie lub na nierównej powierzchni.

Nieużywane zajmują mniej miejsca w magazynie w porównaniu do sztywnych kontenerów. Są tańsze w produkcji i łatwiejsze w transporcie, co ostatecznie wpływa na ich cenę rynkową. Zużyte worki Big Bag można poddać recyklingowi.

Worki Big Bag – zastosowanie

Najczęściej stosuje się worki Big Bag jako zamienniki kontenerów na odpady budowlane, ale dzięki swej wszechstronności i prostej konstrukcji znajdują zastosowanie również w przemyśle, przetwórstwie i rolnictwie. Można w nich przechowywać produkty spożywcze i pasze dla zwierząt.

Nadają się do transportu węgla, miału, drewna oraz artykułów budowlanych. Substancje chemiczne także mogą być przechowywane w tych workach. Towar umieszczony w powlekanych workach jest odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią. Działa to również w drugą stronę – pył umieszczony w takim worku nie przedostaje się na zewnątrz.

Worki Big Bag – cena

Worki Big Bag ze względu na materiał, z jakiego są wykonane i ich konstrukcję, są stosunkowo tanie. Cena różni się w zależności od rodzaju i rozmiaru worka i oscyluje od 20 do 80 zł za sztukę.  Worki Big Bag najczęściej sprzedawane są w paczkach po 50 lub 100 sztuk, ale można też kupić je pojedynczo. Ceny używanych worków zaczynają się już od kilku złotych za sztukę.

Leave a Comment

Your email address will not be published.