Ile kosztuje transport palet do Niemiec?

Ile kosztuje transport palet do Niemiec?

Handel w Niemczech jest prowadzony w bardzo korzystny sposób, dlatego wiele polskich firm decyduje się na współpracę z naszymi zachodnimi sąsiadami. Jedną z bardziej opłacalnych form transportu przesyłki jest przewóz towaru na palecie. Głównie z tego względu, że zmieści się na niej dużo więcej dóbr, co pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy na usłudze. Ile kosztuje zatem przewóz palet do Niemiec? O czym pamiętać?

Jak wysłać paletę do Niemiec?

Przewóz palet za granicę, w tym przypadku do Niemiec, uzależniony jest od kilku czynników, między innymi od rodzaju towaru, jego masy, wysokości oraz długości trasy, jaką paleta ma być transportowana.

Na początku należy wybrać odpowiednią firmę, zajmującą się transportowaniem towarów, a następnie wypełnić dokładnie formularz zgłoszeniowy. Postępując zgodnie ze wskazówkami, wypełnia się rubryki, dotyczące: wagi, wymiarów paczki oraz określa się kraj, do którego ma zostać nadana paczka. W niektórych przypadkach trzeba również podać rodzaj przesyłki, np. pobraniowa, ubezpieczona.

Należy pamiętać, że podane wartości muszą być dokładnie sprawdzone, a nie wyłącznie przybliżone, ponieważ każda firma zważy przesyłkę, a także sprawdzi jej wymiary, przez co cena transportu może wzrosnąć lub zmaleć. Warto zatem przed zgłoszeniem, wykonać szczegółowe pomiary.

Przewóz palet do Niemiec – koszt

Nie da się podać precyzyjnej kwoty transportu palet do Niemiec, ponieważ często zależy ona od gabarytów przesyłki, a także od indywidualnego cennika konkretnej firmy przewozowej. Na pewno należy podkreślić, że usługa ta kosztuje kilkaset złotych. Średni koszt oscyluje wokół sumy 500 zł brutto. Chcąc dokonać wstępnej wyceny wysyłki towaru paletą, warto również zwrócić uwagę na cenę za km, to pozwoli mniej więcej oszacować koszt. Co więcej, trzeba pamiętać, że im większa paleta, tym więcej będzie kosztować, zwłaszcza jeśli przewóz ma się odbyć za granicę.

Przewóz palet do Niemiec – o czym pamiętać?

Przesyłkę należy dokładnie i bezpiecznie zapakować oraz zabezpieczyć, ponieważ w innym wypadku firma transportowa może odmówić przyjęcia towaru. Najrozsądniej jest użyć do tego popularnej folii stretch. Paletę z towarem umieszcza się w miejscu, w którym z łatwością można ją załadować na samochód, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę gabaryty przesyłki.

Paleta powinna być w dobrym stanie. Nie może być przegniła, zbutwiała lub uszkodzona, ponieważ przewóz takiego ładunku jest niebezpieczny zarówno dla samego towaru, jak i osoby zajmującej się transportem do miejsca docelowego.

Transport palet do Niemiec jest bardzo popularny. Wiele polskich firm współpracuje z niemieckimi przedsiębiorstwami, decydując się na wysyłkę własnych towarów. Koszt przewozu palet za granicę do naszych zachodnich sąsiadów nie jest wysoki, oscyluje średnio w granicach kilkuset złotych, mniej więcej około 500 zł brutto. Warto jednak pamiętać, że w cenę tę wliczana jest waga, rozmiar i rodzaj przesyłki oraz odległość. Im większa i cięższa paleta, tym droższy transport.

Leave a Comment

Your email address will not be published.